Разлика помеѓу преработките на „Шаховска стратегија и тактика“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
==Видете исто така==
* [[Шаховски проблем]]
* [[Шаховска тактика]]
* [[Вилушка (шах)]]
* [[Кочница (шах)]]
 
==Надворешни врски==
* [http://www.howtoadvice.com/Chess 64 шаховски заповеди] од [[Брус Пандолфини]] <small>(англиски)</small>{{en}}
* [http://www.geocities.com/jmgruizus/index.html ''Chess Strategy'', второ издание] од [[Едвард Ласкер]] (HTML или ZIP формат) <small>(англиски)</small>{{en}}
* [http://www.wtharvey.com Илјадници шаховски проблеми] <small>(англиски)</small>{{en}}