Ричард Кромвел: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
'''Ричард Кромвел''' бил лорд-заштитник на [[Англија]] и најстариот преживеан син на [[Оливер Кромвел]], кој бил подготвен за висока функција.
 
 
== Биографија ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Лордови-заштитници]]
 
 
[[an:Richard Cromwell]]
[[th:ริชาร์ด ครอมเวลล์]]
[[zh:理查·克伦威尔]]
 
[[Категорија:Лордови-заштитници]]