Разлика помеѓу преработките на „Чернобил“

Додадени 53 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
''Оваа статија е за градот Чернобил во Украина. За несреќата во Нуклеарната централа Чернобил од 1986. [[Чернобилска несреќа|кликнете тука]].''
 
941.847

уредувања