Разлика помеѓу преработките на „Кременчук“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(Создадена страница со: Кременчук е важен индустриски град во централна Украина, лоциран на брегот на река...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
Кременчук е важен индустриски град во централна [[Украина]], лоциран на брегот на реката [[Днепар]]. Зафаќа површина од 96 км2 и има 231.202 жители. Збратимен е со македонскиот град [[Битола]].
941.847

уредувања