Разлика помеѓу преработките на „Папа Јован VII“

Додадени 459 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: br:Yann VII)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Јован VII}}
[[Категорија:Папи|Ј]]
[[Категорија:Починати во 707 година]]
[[Категорија:Грчки папи]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Италијанци од 8 век]]
[[Категорија:Византијци од 8 век]]
[[Категорија:Архиепископи од 8 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 8 век]]
[[Категорија:Византиско папство]]
 
[[af:Pous Johannes VII]]