Разлика помеѓу преработките на „Тирима“

Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Менува Категорија:Аргеади
с
с (Бот: Менува Категорија:Аргеади)
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
[[Категорија:АргеадиАргеадска династија| ]]
 
[[af:Tirimmas van Masedonië]]
941.847

уредувања