Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 43 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: MacedonKings
с
с (Бот: Промена на шаблон: MacedonKings)
 
 
{{Кралеви на Античка Македонија}}
{{MacedonKings}}
 
 
941.847

уредувања