Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Стар Египет-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:maska-tutankamon.jpg|40px60px|Посмртна маска на Тутанкамон]]</td ><td >''&nbsp;Оваа статија за [[египтологија]] или друга [[Стар Египет|староегипетска]] тема е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тотоа аштошто ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''.</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:Староегипетски никулци]]
<noinclude>
[[bg:Шаблон:Мъниче Египет]]