Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Зајас““

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с
с (Бот: козметички промени)
'''Железничката станица „Зајас“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 41<sup><small>o</small></sup> 36<nowiki>'</nowiki> 59<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup><small>o</small></sup> 56<nowiki>'</nowiki> 26<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==
 
* {{Интеррегионална линија 6903}}
941.847

уредувања