Разлика помеѓу преработките на „Шлески јазик“

Додадени 60 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: nl:Silezisch (Slavische taal))
* [http://punasymu.com/_indexs.php Pů našymu – djalykt ślůnski kodyfikowůny]
 
[[Категорија:СловенскиЗападнословенски јазици|Западнословенски јазици]]
[[Категорија:Полски јазик]]
[[Категорија:Шлезија|Јазик]]