Фразеологија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 85 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
Нема опис на уредувањето
Зборовните споеви што се употребуваат во јазикот како целосни, како готови јазични елементи со единствено значење се викаат фразеолошки изрази или [[фразеологизми]].
 
== Видете исто така ==
[[Категорија:Македонски јазик]]
* [[Фразеологија на македонскиот јазик]]
* [[Лексикологија]]