Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Математика-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Менува Категорија:Математички никулци; козметички промени)
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Податотека:e-to-the-i-pi.svg|30px| ]]</td ><td >''&nbsp;Оваа статија од областа на [[математика|математичка]] статијата е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}/w/index.php?stub&title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit проширите.]''</td ></tr ></table ></div ><noinclude>
[[Категорија:Никулци од областа на математиката]]
<noinclude>
[[Категорија:Математички шаблони|Никулец]]
[[Категорија:Шаблони за никулци од областа на математиката| ]]
[[af:Sjabloon:Wiskunde-saadjie]]
[[bg:Шаблон:Математика-мъниче]]