Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Список на географски никулци“

с
Нот: Менува Категорија:Географски никулци; козметички промени
с
с (Нот: Менува Категорија:Географски никулци; козметички промени)
Ова е '''листа на географски никулци''' што се користат на македонскава Википедија.
 
== Општо ==
* Никулец за географија: {{tl|Никулец за географија}}
** Никулец за географска терминологија: {{tl|Гео-терм-никулец}}
** Никулец за картографија: {{tl|Картографија-никулец}}
** Никулец за топографија: {{tl|Топографија-никулец}}
** Никулец за океанографија: {{tl|Океан-никулец}}
 
== Географски никулци ==
* Никулец за Африка: {{tl|Африка-никулец}}
** Географски никулец за Централноафриканската Република: {{tl|ЦАР-гео-никулец}}
** Географски никулец за Чад: {{tl|Чад-гео-никулец}}
** Географски никулец за ДР Конго: {{tl|ДР Конго-гео-никулец}}
** Географски никулец за Габон: {{tl|Габон-гео-никулец}}
** Географски никулец за Руанда: {{tl|Руанда-гео-никулец}}
** Географски никулец за Еритреја: {{tl|Еритреја-гео-никулец}}
** Географски никулец за Етиопија: {{tl|Етиопија-гео-никулец}}
** Географски никулец за Кенија: {{tl|Кенија-гео-никулец}}
** Географски никулец за Сејшели: {{tl|Сејшели-гео-никулец}}
** Географски никулец за Сомалија: {{tl|Сомалија-гео-никулец}}
** Географски никулец за Танзанија: {{tl|Танзанија-гео-никулец}}
** Географски никулец за Уганда: {{tl|Уганда-гео-никулец}}
** Географски никулец за Алжир: {{tl|Алжир-гео-никулец}}
** Географски никулец за Египет: {{tl|Египет-гео-никулец}}
 
[[Категорија:ГеографскиНикулци никулциза географија]]
 
[[en:Wikipedia:WikiProject Stub sorting/Stub types/Geography]]
941.847

уредувања