Соња Мираковска

Соња Мираковска (р. 12 септември 1963 во Берово) — македонска правничка и пратеничка во Собранието на Македонија од страна на НСДП.[1]

Соња Мираковска
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Соња Мираковска
12 септември 1963 (1963-09-12) (58 г.)
Берово, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија НСДП
Занимање правник

ЖивотописУреди

Дипломирала на Правниот факултет во Скопје.

Член е на Новата социјалдемократска партија.

НаводиУреди

  1. „Соња Мираковска“. www.sobranie.mk. Посетено на 2021-11-29.