Смошево (полски: Smoszewo) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Смошево
Smoszewo
Црквата во Смошево
Црквата во Смошево
Смошево is located in Полска
Смошево
Смошево
Координати: 52°29′56″N 20°38′00″E / 52.49889° СГШ; 20.63333° ИГД / 52.49889; 20.63333
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди