Смоли (село)

село во Мазовското Војводство, Полска

Смоли (полски: Smoły) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, Средна Полска.

Смоли
Smoły
Смоли is located in Полска
Смоли
Смоли
Координати: 52°29′37″N 20°35′40″E / 52.49361° СГШ; 20.59444° ИГД / 52.49361; 20.59444
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно105[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди