Сецимин Полски (полски: Secymin Polski) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Сецимин Полски
Secymin Polski
Сецимин Полски is located in Полска
Сецимин Полски
Сецимин Полски
Координати: 52°22′49″N 20°25′44″E / 52.38028° СГШ; 20.42889° ИГД / 52.38028; 20.42889
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ПовјатНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно168
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи уреди