Сеиичиро Маки (роден 7 август 1980) — јапонски фудбалер.

Јапонија Сеиичиро Маки
Лични податоци
Роден на 7 август 1980.(1980-08-07)(43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Roasso Kumamoto
Број 36
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2010 JEF United Chiba
2010 Amkar Perm
2011 Shenzhen Ruby
2011–2013 Tokyo Verdy
2014– Roasso Kumamoto
Репрезентација
2005–2009 Јапонија Јапонија 38 (8)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Репрезентативна кариера уреди

Сеиичиро Маки бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2006.

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2005 3 0
2006 14 3
2007 9 4
2008 9 1
2009 3 0
Вкупно 38 8

Надворешни врски уреди