Свободња (полски: Swobodnia) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Свободња
Swobodnia
Свободња is located in Полска
Свободња
Свободња
Координати: 52°28′53″N 20°37′22″E / 52.48139° СГШ; 20.62278° ИГД / 52.48139; 20.62278
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно57[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди