Сајхан-Ово, Дундгови

Сајхан-Ово (монголски: Сайхан-Овоо) е област во Монголија во покраината Дундгови.

45°27′33″N 103°54′02″E / 45.45917° СГШ; 103.90056° ИГД / 45.45917; 103.90056