Руо е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Карта на Чук.

Поврзано уреди

Наводи уреди

Координати: 8°36′34″ N; 152°14′27″ E / 8.6095° СГШ; 152.2407° ИГД / 8.6095; 152.2407