Румунг е село и општина во сојузната држава Јап во Микронезија. [1]

Карта на Јап.

Наводи уреди

Координати: 9°37′35″ N; 138°09′07″ E / 9.6263° СГШ; 138.1519° ИГД / 9.6263; 138.1519

Поврзано уреди