Ругаји (општина)

Ругаји (латвиски: Rugāju novads) е општина во Летонија. Општината е составена во 2009 година.

Општина Ругаји
Rugāju novads
Општина
Rugāju novada karte.png
Земја Латвија
Создадена2009
СедиштеРугаји
Управа
 • ГрадоначалникРита Кремере
Површина
 • Вкупна512[1] км2 (Formatting error: invalid input when rounding ми2)
Население (2009)
 • Вкупно2,679[2]
Мреж. местоwww.rugaji.lv

ПоврзаноУреди

НаводиУреди