Романум

(Пренасочено од Романум (остров))

Романум е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот е една од општините во државата.

НаводиУреди

Координати: 7°24′41″ N; 151°40′09″ E / 7.4114° N; 151.6692° E / 7.4114; 151.6692

ПоврзаноУреди