Добре дојде!

Здраво, Жарко, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

--Boyan 16:48, 27 Март 2006 (UTC)

Фала.

(Жарко 17:16, 27 Март 2006 (UTC))

Извини другарУреди

Бев крајно изнервиран за тао со бугарите што од бес незнаев што правам извини другар уште еднаш и Поздрав!Македонец 12:37, 29 Март 2006 (UTC)

За Марлборо цигарите...Уреди

Забележав дека си одговорил на прашањето во врска со цигарите во мојот разговор... јас навистина не знаев. А освен тоа, сомнително ми беше прашањето - Википедија се (зло)употребува за се и сешто, па не би бил зачуден и сега да искористено тоа за маркетинг истражување/реклама. Нема врска, јас тоа го студирам, ама алергичен сум кога некој брка економски интереси на Википедија. Најчесто се случува на статиите поврзани со Интернет да стават реклама за хостинг сервиси и така... Поздрав.--FlavrSavr 16:18, 30 Март 2006 (UTC)

Да, најверојатно е заради тоа. Нема врска, само избриши ги постовите. (Жарко 17:12, 30 Март 2006 (UTC))