Пис-Лосап е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Карта на Чук.

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Координати: 6°52′17″ N; 152°42′13″ E / 6.8713° N; 152.7035° E / 6.8713; 152.7035