Карта на Чук.

Писарас е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Координати: 8°34′11″ N; 150°25′09″ E / 8.5698° N; 150.4191° E / 8.5698; 150.4191