Патрик Тишлер

Патрик Тишлер (р. 30 јули 1991 во Будимпешта) — унгарски фудбалер кој моментално игра за унгарскиот прволигаш Ујпешт.[1]

Унгарија Патрик Тишлер
Лични податоци
Роден на 30 јули 1991 (1991-07-30) (31 г.)
Роден во Будимпешта, Унгарија
Висина &100000000000001790000001,79 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Ујпешт
Број 9
Младинска кариера
2003–2008 МТК
2009–2010Олдам (позајмен)
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2013
2013–2017
2016
2017–
МТК
Академија Пушкаш
Видеотон (позајмен)
Ујпешт
88
108
11
13
(35)
(42)
(2)
(2)
Репрезентација
2009–2010 Унгарија Унгарија 19 5 (1)
2010–2012 Унгарија Унгарија 21 8 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 16 ноември 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 16 ноември 2017

НаводиУреди

  1. „Патрик Тишлер“. Soccerway.

Надворешни врскиУреди