Оштава — село во Општина Кресна.

Релјефна карта на Бугарија
Оштава
ЗемјаБугарија
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)


Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Администрација и политика уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Надворешни врски уреди