Карта на Чук.

Оно е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

НаводиУреди

Координати: 8°47′53″ N; 150°17′31″ E / 8.798° N; 150.292° E / 8.798; 150.292

ПоврзаноУреди