Онеоп е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Карта на Чук.

Наводи уреди

Координати: 5°30′28″ N; 153°42′36″ E / 5.5077° СГШ; 153.7101° ИГД / 5.5077; 153.7101

Поврзано уреди