Онари е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Карта на Чук.

Наводи

уреди

8°45′13″N 150°20′21″E / 8.7536° СГШ; 150.3393° ИГД / 8.7536; 150.3393

Поврзано

уреди