Омноделгер, Хенти

Омноделгерех (монголски: Өмнөдэлгэр) е област во Монголија во покраината Хентиј. Во 2010 година, неговото население било 5,156.[1]

Наводи

уреди
  1. National Census 2010 (sum level divisions)

47°53′16″N 109°48′21″E / 47.88778° СГШ; 109.80583° ИГД / 47.88778; 109.80583