ОУ „Никола Парапунов“ - Драгобраште

Никола Парапуновосновно училиште во Драгобраште, Општина Виница.[1].

Никола Парапунов

Место
Општина: Виница
Нас. место: Драгобраште
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)