ОУ „Григор Прличев“ - Охрид

Григор Прличевосновно училиште во Охрид, Општина Охрид.

Григор Прличев

Место
Општина: Општина Охрид
Нас. место: Охрид
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ „ГРИГОР ПРЛИЧЕВ" ОХРИД ПОВТОРНО НАЈУСПЕШНИ НА РАЦИНОВИТЕ СРЕДБИ“. Општина Охрид. 16 ноември 10. Архивирано од изворникот на 2016-03-05. Посетено на 2011-01-08. Проверете ги датумските вредности во: |date= (help)