ОУ „Гоце Делчев“ - Виница

„Гоце Делчев“основно училиште во Виница, општина Виница.[1].

Гоце Делчев

Место
Општина: Општина Виница
Нас. место: Виница
Местоположба
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Учество на натпревари Уреди

Освоени награди Уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште Уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште Уреди

Наводи Уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски Уреди