ОУ „Петар Мусев“ - Богданци

Петар Мусев основно училиште во Богданци, Општина Богданци.[1].

Петар Мусев "

Место
Општина: Богданци
Нас. место: Богданци
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски уреди