Норовлин (монголски: Норовлин) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 2,254.[1]

Наводи уреди

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

48°41′31″N 111°59′43″E / 48.69194° СГШ; 111.99528° ИГД / 48.69194; 111.99528