Нова Мала Вјеш

Нова Мала Вјеш (полски: Nowa Mała Wieś) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското војводство, средна Полска.

Нова Мала Вјеш
Nowa Mała Wieś
Нова Мала Вјеш is located in Полска
Нова Мала Вјеш
Нова Мала Вјеш
Координати: 52°24′50″N 20°33′59″E / 52.41389° СГШ; 20.56639° ИГД / 52.41389; 20.56639
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно187
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

НаводиУреди