Николас Васкес

аргентински пејач и глумец

Николас Васкес (шпански: Nicolás Vázquez) (роден 12 јуни 1977) — аргентински глумец и пејач, најдобро познат по своите улоги во Ангели, Пиратска душа и Бескрајно лето.

Николас Васкес
Николас Васкес во Времеплов. 2014 година
Роден(а)Николас Васкес
ЗанимањеГлумец, пејач
Активен2003 – сè уште
СопружникМереседес Фуенес (24 април 2006 — 20 август 2007)
Вонб. другарХимена Акарди (2007 - сè уште)