Насер Нуредини (роден на 23 септември, 1979 година во Тетово) — економски аналитичар, консултант и менаџер и актуелен министер за животна средина и просторно планирање. [1].


Наводи

уреди
  1. „Насер Нуредини“. Архивирано од изворникот на 2021-07-31. Посетено на 2021-06-15.