Моч е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Карта на Чук.

Наводи уреди

Координати: 7°30′51″ N; 151°57′59″ E / 7.5142° СГШ; 151.9663° ИГД / 7.5142; 151.9663

Поврзано уреди