Марија Папуџиева (р. 26 јуни 1977) — македонска ракометарка на Бодрум Каликарнас и на македонската репрезентација.[1]

Наводи

уреди
  1. „Marija Papudjieva“. eurohandball.com. Архивирано од изворникот на 2016-03-04. Посетено на 4 December 2012.