Мандах, Дорногови

Мандах (монголски: Мандах) е област во Монголија во покраината Дорногови. Во 2009 година, неговото население било 1,528.[1]

НаводиУреди

Координати: 44°24′22″N 108°15′08″E / 44.40611° СГШ; 108.25222° ИГД / 44.40611; 108.25222