Линдзи Јамасаки

Линдзи Брук Јамасаки (англиски: Lindsey Brooke Yamasaki, р. 2 јуни 1980 година во Орегон Сити, Орегон, САД) е поранешна професионална американска кошаркарка.[1]

НаводиУреди

  1. „Lindsey Yamasaki - Women's Basketball Coach“. Academy of Art University Athletics (англиски). Посетено на 2020-06-15.