Лидија Симјановска

македонска скијачка

Лидија Симјановска (родена 9 октомври 2000) е Македонски алпинист.

Таа учествуваше за нејзината земја под Алпско Светско Првенство 2017 во Санкт Мориц, каде што не ја заврши трката на грен слалом.[1]

Надворешни врски уреди

Наводи уреди