Лансиего/Ланциего

Лансиего/Ланциего — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.

Лансиего/Ланциего
Општина
Lantziego
Грб на Лансиего/Ланциего
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Spain" does not existМестоположба во Шпанија
Координати: 42°34′N 02°31′W / 42.567° СГШ; 2.517° ЗГД / 42.567; -2.517
Земја Шпанија
Автономна заедницаПредлошка:Country data País Vasco
ПокраинаАлава
основан1630
Управа
 • AlcaldeМануел Забала Гонсалес (PP del País Vasco)
Површина
 • Вкупна24,20 км2 (930 ми2)
Надм. вис.&10000000000000541000000541 м
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Postal code01308