Куту (остров)

Куту е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот сочинува една од општините во државата.

НаводиУреди

Координати: 5°27′16″ N; 153°27′32″ E / 5.4544° N; 153.4588° E / 5.4544; 153.4588

ПоврзаноУреди