Коцени (општина)

Коцени (латвиски: Kocēnu novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Општина Коцени
Kocēnu novads
Општина
Valmieras novada karte.png
Земја Латвија
Создадена2009
СедиштеКоцени
Управа
 • ГрадоначалникВитаутс Стања
Површина
 • Вкупна498,1[1] км2 (Formatting error: invalid input when rounding ми2)
Население (2009)
 • Вкупно7,031[2]

ПоврзаноУреди

НаводиУреди