Википедија:Вавилон
Предлошка:Корисник hu
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
ru-2 Этот участник неплохо знает русский язык.
mk-0 Корисникот воопшто не разбира македонски.
Stub.png

Овде можете да впишете нешто за Вас, како и имињата на статиите кои сте ги напишале или планирате да ги напишете. Исто така можете да ставите вавилон табела и кориснички кутии со цел другите да знаат кои јазици ги познавате / зборувате, што Ве интересира, со што се занимавате и сл.

Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.